Po raz jedenasty w kościele św. Jadwigi w Chróścicach wystąpili wirtuozi muzyki organowej: Teresa Ciecior i Tomasz Niestrój. W ich wykonaniu usłyszeć można było utwory Mariana Sawy, Jana Sweelincka oraz Jana Sebastiana Bacha w tym znaną wielu miłośnikom muzyki organowej Fugę h-moll. Niewątpliwą atrakcją niedzielnego koncertu było wykonanie „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego na sopran, alt i orkiestrę smyczkową. Sopranistkom:  Kindze Adamczuk i Joannie Pośpiech towarzyszyła Orkiestra Kameralna Państwem Szkoły Muzycznej w Opolu.

Organizacją koncertu od lat zajmuje się Hubert Prochota- dyrektor chóru Cantabile, działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Współorganizatorem koncertu było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.