Setki osób bawiły się na tegorocznym Oktoberfeście w Dobrzeniu Wielkim. Na scenie ustawionej w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury prezentowały się zaproszone zespoły muzyczne i taneczne. Prawdziwą atrakcją sobotniego wieczoru był koncert orkiestr dętych z Dobrzenia Wielkiego i Stadtmusik Wil. Występ muzyków poprzedził uroczysty przemarsz orkiestr wraz z mażoretkami ulicami Dobrzenia. Niemal dwugodzinny występ wielokrotnie był nagradzany brawami dobrzeńskiej publiczności. Orkiestrę z Wil poprowadził maestro Arne Muelller, natomiast dobrzeńską orkiestrą dętą dyrygował maestro Mirosław Gutka. Każdy utwór prezentowany przez oba zespoły nagradzany był gromkimi brawami. Program koncertu obejmował także pierwszy w historii wspólny występ muzyków ze Szwajcarii i Dobrzenia Wielkiego. Na scenie w Dobrzeniu Wielkim jednocześnie zagrało 80-ciu muzyków i bez wątpienia był to strzał w "10"! Oklaskom i podziękowaniom nie było końca.

Koncert był nie tylko przyjemnością dla ucha ale również dla oka, bowiem obie orkiestry występowały w paradnych uniformach, a kilka utworów zaprezentowanych zostało w tradycyjnych strojach ze szwajcarskiego Wil. Bardzo ciepło zostały przyjęte również pokazy mażoretek z obu miejscowości, które swoje układy taneczne wykonywały w rytm orkiestrowej muzyki.

Koncert orkiestr zakończył się mocnym, ogniowym akcentem. Grupa cyrkowa Cudaki przygotowała na tę okazję ogniowe show. Wsparty został świetlnym pokazem "Light show" szwajcarskich mażoretek Po takim wstępie dobrzeńską publiczność do tańca porwał monachijski gwiazdor muzyki pop TOBY. Wykonawca ten swoim koncertem w niewielkim stopniu przybliżył mieszkańcom Dobrzenia ducha bawarskich biesiad. Pierwszy dzień festynu zakończyła wspólna zabawa taneczna.

Niedzielny program Oktoberfestu w dużej mierze przygotowany został przez zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury. Rozpoczęły go pokazy umiejętności cyrkowych w wykonaniu dzieci i młodzieży z zespołu Cudaki, a następnie w krótkim programie artystycznym wystąpiły dzieci z klubu tańca towarzyskiego Fokus. Pierwszym zaproszonym do udziału w zabawie zespołem była wrocławska grupa Impuls. Ponad godzinny program muzyczny, złożony z przebojów muzyki pop i piosenek biesiadnych umilał dobrzeńskiej publiczności niedzielne popołudnie.

Po wrocławianach na scenie zaprezentowały się miejscowe zespoły folklorystyczne Schelesierklang, Kupskie Echo oraz Dobrzenianki. Znane, wpadające w ucho piosenki w ich wykonaniu, urozmaiciły tegoroczny Oktoberfest. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespól prezentujący muzykę italo-disco AnDreo&Karina. Uczestnicy dobrzeńskiej zabawy mogli przez kilkadziesiąt minut pobawić się przy znanych z list przebojów i festiwali w San Remo włoskich piosenkach. Oktoberfest w Dobrzeniu Wielkim zakończyła wspólna dyskoteka do późnych godzin nocnych.

Zobacz relację foto z tej imprezy

Tegoroczny Oktoberfest zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury, przy wsparciu sponsorskim lokalnych firm: Elkom Sp. z o.o., Oktan BP, Tadej Materiały Budowlane, a także Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec i Browaru "Głubczyce".