Festyn rekreacyjno-sportowy Dobrzeń Wielki 11-12 sierpnia 2007     


Pod znakiem piłki nożnej i dobrej zabawy przy zespołach muzycznych upłynęły dwa dni na festynie sportowo-rekreacyjnym w Dobrzeniu Wielkim. Organizatorami zabawy były LZS TOR oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Z atrakcji przygotowanych przez organizatorów w ciągu dwóch dni skorzystało setki mieszkańców Dobrzenia i okolic. Informacje o imprezach w naszej gminie powielały środki masowego przekazu, dzięki czemu wśród uczestników znalazło się także sporo osób przyjezdnych.

Mieszkańcy, którzy przyszli w czasie weekendu na festyn podzielili się na dwie grupy: pierwsza kibicowała zespołom piłkarskim zmagającym się na boisku, druga natomiast oddawała się zabawie biesiadnej w pobliżu sceny. Tu oprócz bogatego programu artystycznego organizatorzy przygotowali między innymi loterię fantową, w której do wygrania był rower. Nie zapomniano także o licznych atrakcjach dla dzieci i młodzieży.

W sobotę program artystyczny wypełnił Kabaret Masztalskich ze swoimi skeczami oraz zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. W niedzielę na scenie prezentowały się między innymi zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu. Można było więc posłuchać Dobrzenianek, a także podziwiać umiejętności taneczne mażoretek z zespołu Seniorita. Aplauz publiczności wzbudziła para taneczna z zespołu Fokus oraz pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Natalii Buhl. Publiczność doceniła także gromkimi brawami mini-koncert orkiestry dętej pod dyrekcją Mirosława Gutki. Dobrzeńscy muzycy zaprezentowali składankę największych, światowych przebojów muzyki rozrywkowej. Znane i lubiane utwory sprzyjały dobrej zabawie.

Po programie artystycznym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury na scenie wystąpił zespół „Caribbean Girls” w repertuarze super-grupy muzyki dyskotekowej Boney’M. Żeńskie trio przyprawiło o szybsze bicie serca zwłaszcza męską część publiczności. Gwiazdą wieczoru był zespół The Postman, który bawił muzyką zespołów Czerwone Gitary i The Beatles. Wiecznie zielone przeboje Lennona i McCartney’a nucili zarówno ci starsi, jak młodsi uczestnicy festynu.  Na koniec tradycyjnie można się było pobawić na wspólnej zabawie tanecznej.