III Summer Revival

Każdego roku przegląd zespołów coverowych przyciąga coraz większą publiczność. "III Summer Revival" w Dobrzeniu Wielkim nie był wyjątkiem. Kilkaset osób, które przybyły na koncert bawiło się przy dźwiękach rytmów dyskotekowych lat 70-tych oraz mocniejszego brzmienia grupy Led Zeppelin. Hasło "muzyka gwiazd przeciw przemocy" wpisuje się w pomysł prezentowania utworów największych wykonawców pop, rock i disco we współczesnych aranżacjach.

Koncert na scenie nad Balatonem rozpoczęła grupa S.O.S. ABBA Cover Band rozgrzewając do czerwoności publiczność, która żywiołowo reagowała na prezentowane największe przeboje szwedzkiej supergrupy. Pięcioosobowy zespół ze Śląska w sposób profesjonalny i dostosowany do współczesnego odbiorcy zaprezentował taneczne wersje piosenek, które przed laty królowały na parkietach dyskotek całego świata. Kolejnym gościem zaproszonym na tegoroczny Summer Revival była grupa Smokey Band, dzięki której młodsza część publiczności miała okazję poznać, a starsza przypomnieć sobie największe przeboje Smokie. Taneczne rytmy, przy których doskonale bawili się i tańczyli zarówno ci najmłodsi, jak też nieco starsi mieszkańcy naszej gminy, rozbrzmiewały do późnego wieczora.

Mocnym akcentem przeglądu był występ jednej z najlepszych w Środkowej Europie grup coverowych - czeskiej formacji Led Zeppelin Cover Band. Do późnych godzin nocnych nad dobrzeńskim Balatonem brzmiały gitarowe riffy oraz popisy wokalne czeskich muzyków, nie ustępujące oryginalnemu wykonaniu Jimmy'ego Page'a i Roberta Planta. Dźwięki takich przebojów jak "Smoke on the water" czy "Stairway to Heaven" na długo zapadną w pamięci tych, którzy wytrwali do końca nocnego koncertu. Wysokie umiejętności czeskich muzyków doceniali nie tylko miejscowi wielbiciele cięższego brzmienia, ale także spora grupa przyjezdnych z całego województwa. Rosnąca popularność zespołów grających największe przeboje muzyki rozrywkowej powoduje, że w Europie przybywa tego rodzaju przeglądów. Patrząc na żywiołowy odbiór imprezy w Dobrzeniu Wielkim, już dziś można planować kolejne edycje tego przeglądu.

Organizatorem III Summer Revival był
Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.