Festyn rekreacyjny w Świerklach 21-22 lipca 07
Rozgrywki sportowe i bogaty program rozrywkowy złożyły się na dwudniowy festyn w Świerklach. Impreza została zorganizowana w ramach Dni tej miejscowości. Organizatorami festynu były Rada Sołecka, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw „Świerkle”. W pierwszym dniu atrakcją był mini turniej piłki nożnej w którym wzięły udział trzy drużyny LZS: z Luboszyc, Zawady i Świerkli. Najlepsi okazali się gospodarze, zdobywając okazały puchar.

Zarówno konkursów jak i atrakcyjnych nagród było znacznie więcej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi konkursy cięcia drzewa oraz rzutu do celu wałkiem do ciasta. Festyn w Świerklach od ośmiu lat prowadzą sołtys Jan Jałowy wraz z radnym Józefem Moczko.

Program artystyczny przygotowali instruktorzy Gminnego Ośodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Licznie zgromadzonych na mieszkańców bawiły między innymi orkiestra dęta, Zespól Dobrzenianki oraz dzieci z grupy cyrkowej „Cudaki”.

Wieczorem wystąpiły śląskie zespoły: „Karpowicz Family” z piosenką biesiadną i na koniec I&I wykonujący muzykę dance. Festyn w Świerklach zakończyła nocna dyskoteka.

Zobacz galerię z festynu