Festyn rekreacyjno sportowy Chróścice 14-15 lipca 2007

Tradycyjnie w trzecią niedzielę lipca odbył się festyn rekreacyjno-sportowy w  Chróścicach. Zabawa rozpoczęła się już w piątek wieczorem meczem piłki nożnej między LZS Kup a Victorią Chróścice. Tym razem lepsi byli zawodnicy z Kup. Sobota rozpoczęła się turniejem amatorskich drużyn piłkarskich. Rywalizowało 7 zespołów, z których najlepsi okazali się zawodnicy z drużyny DHL. Wśród innych atrakcji festynu można było wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej, albo postrzelać sobie do celu na strzelnicy paint balla. Dla najmłodszych organizatorzy z Victorii Chróścice przygotowali mini-wesołe miasteczko oraz liczne stoiska z zabawkami, słodyczami i loterią fantową.

Program artystyczny rozpoczęła w sobotni wieczór Kapela Bawarska. Usłyszeć można było przeboje muzyki niemieckiej w gwarze śląskiej. W niedzielę natomiast atrakcją były przeboje rosyjskiej grupy muzycznej Tatoo w wykonaniu śląskiego zespołu Tatuash. Z dwugodzinnym blokiem artystycznym wystąpili artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Pokazy sztuki cyrkowej oraz formacji tanecznych i mażoretek wzbudzały aplauz licznej publiczności. Szacuje się, że w ciągu trzech dni imprezy na festynie pojawiło się około 4 tysięcy osób. Każdy dzień kończyła wspólna zabawa taneczna do późnego wieczora.

Jak zapowiedzieli organizatorzy już rozpoczęły się przygotowania do kolejnego festynu w Chróścicach, który zgodnie z tradycją odbędzie się w trzecią niedzielę lipca. Organizatorami festynu były LZS Victoria Chróścice i Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.